ESSA / Title I » 2020-2021 TITLE I TEACHERS

2020-2021 TITLE I TEACHERS

2020 - 2021  TITLE I TEACHERS                                                     

 

GRADE                       ROBERT FULTON  #2                                                          

TIER III (1/2/3/4)          PATRICIA TIGHE DEGENNARO              

   1                               SHARON PARSONS                                                           

   2                               ANGELA MOLINA                             

   3                               KRISTY REILLY                                               

   4                               CHRISTYN BARBIERI-DWYER           

   5-8 TIER III ELA       CINDY FANTRY LEACH 

   5-8 TIER III MATH    ABDALKADER KARDAS                                                                                                                                                                                                                                                   

                                   POLK STREET 

     K/1/2/3/4           JAZMIN HERNANDEZ                                  

                                                                                                                                                                                                                    

                              FRANKLIN SCHOOL #3                                                                                                                  

1/2                          TANYA YANKO                                               

3/4                          ROSANNE TORRE 

5/6                          CHRISTINA FELIPE

                               

                            LINCOLN SCHOOL #5

KIND                      JEANNINE DIPAOLO

KIND                      DENA MANZANAREZ

KIND                      ASHLEY FERNANDEZ

KIND                      DEBORAH ROTH

 

1/2                         INAYA JAAFAR

3/4                         DORENE ENGELKEN

5/6                         DANA ROWLANDS

 

                             KENNEDY SCHOOL #7           

1/2                        KARYNA HERNANDEZ

3/4                        CATHERINE CARLIN 

                           

 

                            HORACE MANN #9

TIER III (1/2/3/4)     YANET HERNANDEZ 

1                             LATIFE NASSER     

2                             DOROTHY OMS

3                             DENISE SCHILLER

4                             ERIKA NAJARIAN 

5-6 ELA                  JAMES GERON   

5-8 TIER III MATH  ANDREA VIUDEZ

 

                              MC KINLEY SCHOOL #10 

K, 1, 2                   DANISHIA CORBISIERO

3/4                        CHRISTIE GONZALVES

5-8 ELA                SUSAN SAAB